EST/ENG

FENG SHUI:
 
Feng Shui on energiaõpetus ning  elustiil, kus elatakse harmoonias looduse, ümbritseva keskkonna ja mis peamine - iseendaga.  Feng Shui ehk tuule ja vee õpetus põhineb looduse tõlgendamisel.
See on energiaõpetus kus osatakse ära tunda, rohkendada  ja enda jaoks tööle panna positiivne energia ning halvema energiaga kohti harmoniseerida, nende negatiivset mõju vähendades. Õpitakse tundama energiaid ja vastavalt vajadusele  koos sellega muutuma.
Feng Shui põhiprintsiip ütleb: sarnane tõmbab sarnast ehk kõik hea toob juurde head ja halb toob juurde halba. 

Seega on väga olulne meid ümbritsev keskkond, sh kodu,  kus veedame palju aega oma elust.  Oluline on luua endale keskkond, mis oleks harmoonias meie endaga, meie eluteega (tao)  ning meie tegevusi ja plaane toetav.

Feng Shui otsene tõlge eesti keelde on “tuul ja vesi”, seega pole see midagi meile kauget ja võõrapärast (nn “Hiina värk”) vaid ka meie – eestlaste esivanemad on elanud looduse harmooniat arvestades.  Kahjuks pole seda aga kirjalikult talletatud vaid info on antud edasi suuliselt – nn. isalt pojale.
Veel tänagi mäletavad eakad inimesed, kuidas “teadjamehed “ käisid alati enne vaatamas kuhu on sobiv teha kaev ja kas talu või mõisa hoonete ehitamiseks on koht  sobiv. Juhuslikult ei ehitatud midagi - ikka nii, et taluperemees näeks söögilaua tagas istudes, kes väravast siseneb ning  hommikul uksel seistes, kas aida uksed on terved, jne.

Nõustamise käigus vaadatakse üle eluruumide asetus (yin-yang tasakaal);  ruumide funktsioonide sobivus ; ruumide sobilikkus pereliikmetele;  nõuanded bagua tsoonide aktiviseerimiseks ehk  “tööle panekuks”;  energia (qi) liikumise soodustavad ja takistavad tegurid, jne.

Tekstis on kasutatud lõike Siret Seederi raamatust “ Eesti oma Feng Shui”.

 

Tagasi...
© HTT OÜ, HEA TUNDE TUBA, Rakvere, Pikk 1 | Tel: +372 53 426 001 | info@heaenergia.ee